Gry i figurki

Jesienna aura zmusza nas do innych form zabawy. Oczywiście, pogoda nie załamuje się na dobre a deszcz nie pada zawsze. Jeżeli jednak warunki atmosferyczne nie sprzyjają nam, musimy znaleźć inne źródła rozrywki, idealne na jesienne, deszczowe i długie wieczory. Ten okres w roku jest bowiem specyficzny i dla wielu pociech ciężki.
Wyjściem z sytuacji dla wielu są gry planszowe. To niesłychane, ale potrafią one pochłonąć nasz czas niczym gąbka. Długie, jesienne wieczory spędzone przy wspólnej rozgrywce są pasjonujące a do tego bogate w interakcje. Trefl – Kolejka z rodziną to zatem świetny sposób na ogólne spędzenie wolnego czasu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby właśnie taka forma rozrywki, królowała w naszym domu podczas tych dłużących się chwil.

Niektóre dzieci lubią również kolekcjonować. Nie chodzi tutaj o znaczki, które jako pierwsze przychodzą nam na myśl. Mogą to być ludziki, maskotki, lalki czy też figurki. Jeżeli wiemy o tym, iż nasze dziecko należy do miłośników kolekcjonerstwa – zróbmy wszystko, aby spełniało się w tej dziedzinie. Proste hasło typu ,,figurki do 50 zł” wpisane w wyszukiwarce znacząco ograniczy wybór. Dziecko otrzyma upragnioną zabawkę, my zaś zadowoloną pociechę. To chyba uczciwe rozwiązanie.
Ważne jest to, abyśmy naszemu dziecku poświęcali odpowiednią uwagę. Każdy spotkał się prawdopodobnie z brakiem uznania czy też chwil nudy, którym musiał sprostać samemu. Uważnie obserwujmy pociechę i wyłapujmy te symptomy. Kontrola oraz zrozumienie to podstawa prawidłowego wychowania.

Komentarze są wyłączone.